Jelentős előnyt szerzett a Honvéd

2008. április. 01., 20:50   |

Kedden lejátszották a Magyar Kupa egyik elődöntőjének első mérkőzését. A Budapest Honvéd fogadta a Kaposvárt, s a kispestiek 4-0-ra győztek.

Hercegfalvi duplázott

A piros-feketék a 19. percben, tizenegyesből szereztek előnyt, a Guie-Guie Gneki Abraham buktatásáért megítélt büntetőt Dobos Attila értékesítette (1-0). A második találat az 54. percben esett, ekkor Hercegfalvi Zoltán egy csel után 15 méterről helyezett a kapuba (2-0). A hazaiak előnye a 87. percben egy érdekes góllal nőtt háromra: Bárányos Zsolt 22 méteres szabadrúgása után Kovács Zoltán kapus megfogta ugyan a labdát, de azzal együtt a gólvonal mögé került (3-0). Két perccel később Hercegfalvi megszerezte második találatát is, a támadó 20 méterről, szabadrúgásból lőtt a kapuba (4-0). A kispestiek tehát komoly előnyt szereztek a visszavágóra.

Budapest Honvéd - Gabona Trans-Kaposvár 4-0 (1-0)
Vezette: Iványi Zoltán (Vámos Tibor, Medovarszki János)
Gólszerző: Dobos (11-esből) a 19., Hercegfalvi az 54., Bárányos a 87., Hercegfalvi a 89. percben

(Fotó: nb1. hu)