Jobban használta ki helyzeteit a Ferencváros

2012. szeptember. 14., 22:12   |

A Ferencváros megszerezte első bajnoki győzelmét Ricardo Moniz irányítása alatt.

Kaposvári Rákóczi - Újpest FC 0-0
Kassai Viktor (Erős Gábor, Ring György)

Az első 20 percben mindkét csapat előtt adódott egy-egy nagyobb lehetőség, de a befejezések pontatlanok voltak. A mérkőzés színvonala végig átlag alatti volt, a második félidőben a házigazdák tettek többet a siker érdekében, de gólra nem futotta az erejükből, így végül egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok.

Ferencváros - Szombathelyi Haladás 2-1 (1-0)
Farkas Ádám (Albert István, Szpisják Zsolt)
Gólszerző: Somalia a 10., Csukics a 87., ill. Andorka a 90. percben

Szombathelyi helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, majd ferencvárosi góllal folytatódott, a 10. percben Böde Dániel indította Somaliát, aki maga mögött hagyta Halmosi Pétert, majd 16 méterről a kapu közepébe passzolt (1-0). A vendégeknek voltak lehetőségeik, főleg Kenesei Krisztián veszélyeztettek, de Haladás-gól nem született. A 87. percben Vladan Csukics 19 méteres lövése után a labda megpattant egy lábon, ezzel becsapta Rózsa Dánielt, a kapus már nem tudott menteni (2-0). A 90. percben szépített a Haladás, egy szöglet után Nagy Gábor lövése után a labda a keresztlécről kipattant, az érkező Andorka Péter azonban a hálóba talált (2-1), beállítva a végeredményt.

(fotó: fradi.hu)