Kecskeméten kikapott a Debrecen

2008. szeptember. 26., 21:31   |

A Soproni Liga 9. fordulójának első mérkőzésén az újonc Kecskemét könnyedén győzte le a második helyen álló Debrecent.

Remekelt a Kecskemét

Kecskeméti TE-Ereco - DVSC-TEVA 3-0 (2-0)
Szabó Sándor (Hegyi Péter, Vígh Tibor)
Gólszerző: Montvai a 15., Yannick a 44., Csordás a 68. percben

Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak az esélyesebb hajdúságiak ellen, és a támadó taktikájuk már a 15. percben kifizetődött: Csordás Csaba szabadrúgása után Montvai Tibor csúsztatott 12 méterről a jobb alsó sarokba (1-0). A folytatásban veszélyesebb lett a Debrecen, ám egyenlítés helyett a félidő hajrájában ismét a Kecskemét szerzett gólt: a 44. percben Hegedűs Ádám futott el a bal oldalon, az alapvonal közeléből kapura lőtt, a kapusról kipattanó labdát pedig Mbengono Andoa Yannick közelről a léc alá lőtte (2-0). Fordulás után sem állt be védekezni a Kecskemét, a Debrecen ezért nem tudta beszorítani a hazaiakat, így helyzeteket is csak elvétve alakított ki. A remekül kontrázó Kecskemét ezzel szemben a 68. percben harmadszor is betalált, egy ellentámadás végén Csordás lódult meg a kapu felé, majd 13 méterről a jobb sarokba helyezett (3-0). A hajrában a Debrecen már nem tudott újítani, a Kecskemét teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot.