Későn ébredt a Pápa

2011. november. 04., 15:13   |

Az OTP Bank Liga 15. fordulójában a Lombard Pápa 3-2-es vereséget szenvedett Győrben.

Győri ETO - Lombard Pápa Termál FC 3-2 (2-0)

Vezette: Kassai Viktor (Erős Gábor, Márton Zsolt)

Gólszerző: Ahjupera a 25., Trajkovic a 43., Koltai a 62., ill. Ferenczi (11-esből) a 66., Lovrencsics a 79. percben

A tabella második helyén álló győriek kezdték jobban a mérkőzést, az első 20 percben több kecsegtető lehetőséget is kialakítottak, ekkor azonban még nem tudtak gólt szerezni. A 25. percben végül megszületett az első hazai találat, Ji-Paraná szögletét követően Jarmo Ahjupera 4 méterről passzolt a hálóba (1-0). A 43. percben Ahjupera az előkészítésben vállalt főszerepet, Nikola Trajkovichoz passzolt, aki 7 méterről lőtt a bal sarokba (2-0). A folytatásban is maradt a győri fölény, és a 62. percben megszületett az újabb gólt, Dudás Ádám adott be balról, a csereként beállt Koltai Tamás pedig 5 méterről fejelt a kapuba (3-0). A pápaiak a harmadik gól után kezdtek el veszélyesebben futballozni, és a 66. percben a Goran Maric ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Ferenczi István váltotta gólra (3-1). A 79. percben egy gólra csökkent a különbség a csapatok közt, egy védelmi hiba után Lovrencsics Gergő 17 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot (3-2). Az egyenlítés azonban már nem jött össze a vendégeknek, az ETO otthon tartotta a három pontot.