Kétgólos előnyt szerzett a Loki

2008. április. 16., 18:00   |

A Liga Kupa tavaszi sorozatában szerdán került sor a második elődöntő első meccsére: a Debrecen fogadta a Siófokot. A hazaiak kétgólos győzelmet arattak, így kedvező helyzetben várhatják a jövő heti visszavágót.

Chigou remekül mutatkozott be

DVSC-TEVA - BFC Siófok 2-0 (2-0)
Vezette: Vad II István (Papai Zoltán, Varga Ferenc)
Gólszerző: Chigou a 8., Chigou a 28. percben

A Loki a 8. percben szerezte meg a vezetést, ekkor Nagy Róbert bal oldali beadása után az első csapatban most debütáló, néhány napja szerződtetett kameruni Dani Chigou fejelt öt méterről a hálóba (1-0). A második gólt is az új támadó szerezte, a 27. percben Szakály Péter sarkazása után átvette a labdát, majd 17 méterről a bal felső sarokba helyezett (2-0). Ezután is fölényben futballozott a DVSC - bár a siófoki ellenakciók is hordoztak magukban veszélyt - de az eredmény nem változott, a debreceniek a jövő szerdán kétgólos előny birtokában lépnek majd pályára Siófokon.