Kétgólos hátrányból állt fel a Mezőkövesd

2013. december. 06., 21:06   |

A DVSC-Teva a 65. percben még 2-0-ra vezetett Mezőkövesden, mégis csak egy pontot szerzett az OTP Bank Liga utolsó idei fordulójának nyitómeccsén.

Mezőkövesd-Zsóry - DVSC-Teva 2-2 (0-1)
Vad II István
Gólszerző: Kulcsár a 28., Bouadla az 53., ill. Melczer (11-esből) a 67., Harsányi a 82. percben

Az első 25 percben a házigazdáknak voltak nagyobb lehetőségei, de a vezetést a DVSC szerezte meg, a 28. percben Ibrahima Sidibe fejelte le a labdát Kulcsár Tamásnak, aki 8 méterről vette célba a kaput, a labda a menteni igyekvő Vaskó Tamásról pattant a hálóba (0-1). Az 53. percben Szakály Péter passzolt Selim Bouadlához, aki kapura tört, majd 10 méterről a háló bal oldalába lőtt (0-2). A 67. percben, Lázár Pál 16-oson belüli szabálytalansága után büntetőhöz jutott a Mezőkövesd, a tizenegyest Melczer Vilmos értékesítette (1-2). A 82. percben egyenlítettek a hazaiak, egy kapu elé ívelt labdát Máté Péter rossz helyre fejelt ki, az érkező Harsányi Zoltán pedig 14 méterről a kapuba bombázott (2-2). Az egy megszerzett pont a DVSC számára azt jelenti, hogy biztosan a tabella élén zárja az évet, a Mezőkövesd számára pedig azt, hogy biztosan nem zárja kieső helyen az esztendőt.