Kétgólos hátrányból fordított a Nyíregyháza Angyalföldön

2010. február. 28., 17:00   |

A Soproni Liga 16. fordulójának vasárnapi mérkőzésén a Vasas fogadta a Nyíregyházát. A hazai csapat a 40. percben már 2-0-ra vezetett, ám a Nyíregyháza még a szünet előtt szépített, majd a találkozó finisében szerzett két góllal végül megszerezte a győzelmet. A nyírségiek sikerüknek köszönhetően elmozdultak a tabella utolsó fokáról, most a 15. helyen állnak 13 ponttal, jelenleg a 12 pontos DVTK a sereghajtó.

Győztes gól az utolsó percben

Vasas - Nyíregyháza Spartacus FC 2-3 (2-1)
Vezette: Veizer Roland (Demeter János, Horváth Róbert)
Gólszerző: Divic (11-esből) a 9., Hrepka a 40. illetve Struhar a 45., Hrepka (öngól) a 88., Kovacevic a 90. percben

Az élénk iramú meccs kilencedik percében az angyalföldiek szereztek vezetést, Zeljko Kovacevic az ötös vonalánál buktatta Petar Divicet, s a megítélt büntetőt a sértett értékesítette (1-0). A fölényben futballozó Vasas a 40. percben szép góllal növelte előnyét: Divic sarokkal emelt Hrepka Ádám elé, a támadó pedig 11 méterről, kapásból a háló jobb oldalába bombázott (2-0). A játékrész finisében szépített a Nyíregyháza, Miskolczi László szabadrúgása után Peter Struhar tíz méterről fejelt a kapuba (2-1). A második félidő kiegyenlített játékot hozott, a hazaiak birtokolták többet a labdát, ám a nyírségiek akciói hordoztak magukban több veszélyt: az 51. percben Struhar veszélyes fejese után a labda a kapufán csattant. Az utolsó percekre nagyon beleerősítettek a vendégek, s a 88. percben egyenlítettek is, Miskolczi beadása után a labda Hrepka fejéről pattant Végh Zoltán kapujába - öngól (2-2). Sőt, a Nyíregyháza végül megszerezte mindhárom pontot, a 90. percben Miskolczi bal oldali szögletét követően Zeljko Kovacevic fejelt közelről a léc alá (2-3).