Nem tudott nyerni a Vasas a Siófok ellen

2022. február. 20., 20:11   |

A Merkantil Bank Liga 24. fordulójának hétfői játéknapján a második helyezett Vasas 0-0-ra végzett a Siófok ellen az Illovszky-stadionban.

Az angyalföldiek legendás edzőjük, stadionjuk névadója, Illovszky Rudolf születésének 100. évfordulóján léptek pályára a Siófok ellen hazai pályán. A mérkőzést ünnepi pillanatok vezették fel, kora délután a Farkasréti temetőben koszorúzták meg Illovszky Rudolf sírhelyét, majd a Vasas-stadion mellett Rudi bácsi szobra előtt emlékeztek meg a Vasas-család tagjai a legendás játékosról és edzőről.

Az esti, Siófok elleni meccsen viszont nem sikerült győzelemmel adózni Illovszky Rudolf emléke előtt, a Balaton-partiak megérdemelten szereztek pontot a 0-0-ra végződő összecsapáson.

A DVTK előnye ezzel öt pontra nőtt, miután a miskolciak szombaton 3-2-re nyertek a Szolnok ellen. Pedig a DVTK számára nem kezdődött jól a mérkőzés, a 17. percben, majd a 27. percben is gólt szerzett a Szolnok, de a hazai válasz nem késett sokat, a szünetben már 2-2 volt az állás. A második játékrészben már csak a diósgyőriek szereztek gólt, Horváth Zoltán második találatával alakult ki a 3-2-es végeredmény.

A bennmaradásért küzdő III. ker. TVE meglepetésre három ponttal távozott a Haladás otthonából, és ezzel elmozdult a kiesőzónából. A Kecskemét pont nélkül maradt a Csákvár otthonában, a hazaiak 2-1-es nyerték meg a találkozót.

A forduló utolsó mérkőzésén a Vasas hétfőn este fogadja a Siófokot.