Kétgólos hátrányt dolgozott le a Videoton

2009. október. 18., 19:53   |

Vasárnap egy meccset játszottak le a Soproni Liga 11. fordulójában: az MTK Budapest az éllovas Videotont fogadta. A kék-fehérek Szatmári Lóránd és Lencse László találatával kétgólos előnyt szereztek, a Vidi azonban Marko Andic és Sitku Illés góljával egyenlített, így megerősítette helyét a tabella élén.

Remekül hajrázott a Vidi

MTK Budapest - Videoton FC 2-2 (1-0)
Vezette: Fábián Mihály (dr. Varga Zsolt, Demeter János)
Gólszerző: Szatmári a 17., Lencse az 53. illetve Andic a 72., Sitku a 74. percben
Kiállítva: Könyves a 84. percben

A mérkőzés a 15. percben rövid időre félbeszakadt, s a folytatást az MTK kezdte jobban: a 17. percben Szatmári Lóránd 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). A kék-fehérek az 53. percben növelték előnyüket, ekkor Lencse László helyezett hét méterről a jobb sarokba (2-0). A Videoton nem adta fel, s a 72. percben szépített is, Marko Andic 30 méterről, szabadrúgásból bombázott a kapuba (2-1). A piros-kékek a 74. percben az egyenlítést jelentő gólt is megszerezték, Szakály Dénes bal oldali beadása után Sitku Illés fejelt nyolc méterről hálóba (2-2). A meccs finise egy kiállítást is tartogatott, a 84. percben Könyves Norbert csúszott rá Nagy Dániel lábára, amiért az MTK játékosa piros lapot kapott.