Kettős győzelemmel döntős a Vidi a Ligakupában

2014. április. 29., 19:19   |

A Videoton FC hazai pályán is legyőzte a DVSC-Teva együttesét a Ligakupa elődöntőjében.

José Gomes együttese már az elődöntő első meccsén eldöntötte a továbbjutást, miután 5-1-es győzelmet aratott Debrecenben. A visszavágón mindkét szakvezető pihentette kulcsembereit, főleg olyan játékosoknak adtak lehetőséget, akik a bajnokikon kevesebb szerepet kaptak az utóbbi időszakban, igaz, ez a Vidi esetében azt jelentette, hogy az A-válogatott kerettag Kovács István és Gyurcsó Ádám is a pályán volt.

A mérkőzésen jellemzően a Vidi akarata érvényesült, de a Debrecen is kialakított néhány nagy helyzetet, kapufát például mindkét együttes lőtt. Gólt viszont csak a Vidi szerzett, mégpedig a 38. percben, amikor Paraíba jó ütemű indításával Gyurcsó Ádám lépett ki a védők közül, elhúzta a labdát Verpecz István mellett, majd négy méterről a bal alsó sarokba gurította (1–0).

A második félidő sok kimaradt lehetőséget hozott, gólt azonban nem, a Videoton FC kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel biztosította helyét a Ligakupa döntőjében, ellenfele a DVTK-Ferencváros párharc továbbjutója lesz.