Kiesett a Honvéd az UEFA-kupából

2007. augusztus. 30., 23:59   |

Az UEFA-kupa selejtezőjének második körében a kispestiek 4-0-ás vereséget szenvedtek a Hamburg otthonában, és elbúcsúztak a nemzetközi kupaküzdelmektől.

A budapesti 0-0 után a kispestiek még reménykedhettek a bravúrban, de már a hamburgi öszecsapás első negyedóráját követően egyértelművé vált, hogy a németek jobb játékerőt képviselnek Supka Attila együttesénél. A Hamburg a 7. percben szerezte meg első gólját, és a 39. percben növelte kettőre az előnyét.

Fordulás után is a hazaiak maradtak támadásban, az 50. percben már három gól volt az előnyük, a Honvéd ezzel szemben nem jutott el nagyobb lehetőségekig, legfeljebb távoli lövésekkel próbálkozott - sikertelenül. A házigazdák a hajrában félgőzzel is magabiztosan tartották előnyüket, sőt, az utolsó percben megszerezték negyedik találatukat is, ezzel könnyedén nyerték a találkozót és harcolták ki a továbbjutást.

Hamburg-Honvéd 4-0 (2-0)
Gólszerző: Guerrero (10., 39.), Szmiljanics (öngól, 50.), Choupo-Moting (91.)
Továbbjutott a Hamburg, 4-0-ás összesítéssel.