Kikapott a Loki Dorog ellen, a Vasas hozta a fordulót

2021. április. 07., 21:17   |

Fotó: vasasfc.hu

Egy góllal győzött a második helyen álló Vasas Debrecenben. A Gyirmót viszont hatgólos találkozón szerezte meg a három pontot.

Sima, 5–0-s győzelmet aratott Nyíregyháza, amely a Budaörsöt látta vendégül a Merkantil Bank Liga 31. fordulójában. Hornyák Marcell (37.) és Márkus Attila (45.) góljával vezetett a hazai csapat a szünetben, majd Gresó Mátyás (55.), Hornyák Marcell másodszor (63.), illetve Hamed Yasin (65.) is betalált.

Szintét ötöt rúgott a Gyirmót, de a győri együttes egyet kapott is Kaposváron. Széles Imre a 19. percben szerezte meg a vezetést a vendégeknek és a szünetig több gól nem is esett. A második játékrészben aztán Varga Barnabás (55., 66.) duplázott, de Lencse László (68.) és Lustyik Levente (77.) is beköszönt. Balázs Zsolt (75.) büntetője így csak szépített az eredményen.

A másik győri csapat, az ETO 3–0-ra verte a Haladást. Priskin Tamás (24.) után Fejes András (61.) és Vankó Imre (77.) is eredményes volt. A vendég szombathelyiek dolgát egy kiállítás is nehezítette, Mocsi Attilának kellett elhagynia a pályát az 56. percben.

A DVSC is emberhátrányban játszott több, mint egy félidőt, mivel Kusnyir Erik a 38. percben piros lapot kapott. A második játékrészben a Dorog el is tudta rabolni a három pontot a listavezetőtől: Kanalos Tony-Markos (72.) és Szerencsi Miklós (96.) révén 2–0-ra legyőzte a Lokit.

A Vasas egy góllal, Viczián Ádám (32.) találatával győzött Debrecenben, a DEAC vedégeként – ezzel pedig egy pontra megközelítette a tabella élén álló DVSC-t.

A negyedik helyen álló PMFC a hétvége után a szerdai mérkőzését is hozta: a Szolnokot győzte le 2–1-re. Adamcsek Máté büntetőjével már az 5. percben vezetést szerzett a Pécs, azonban Novák Csanád (62.) szintén tizenegyesből egyenlített. A győztes találatot Tihanyi Olivér (85.) jegyezte.

Négy mérkőzésen pedig döntetlen született a másodosztályban. A Soroksár és a Siófok találkozóján gól sem esett. Egyet-egyet lőtt a Kazincbarcika és a Szentlőrinc: előbb Toma György (54.) lőtt a kapuba a barcikaiak részéről, majd Nagy Barnabás (84.) egalizált. Szintén 1–1 lett a végeredménye a Békéscsaba és a Csákvár párharcának: előbb Csató Martin öngóljával (36.) vezetett a Békéscsaba, de Madarász Márk a 81. percben meg tudott menteni egy pontot. Az Ajka Csizmadia Zoltán (26.) és Soltász Dominik (41. – büntetőből) révén két góllal is vezetett, végül mégis ikszelt a Szeged-Csanáddal, amely Gajdos Zsolt (76. – büntetőből, 84.) duplájával ért el döntetlent vendégként.