Kispesti győzelem a nyitányon

2007. augusztus. 08., 22:47   |

Szerdán sporttörténelmi eseményre került sor: az első magyar Liga Kupa-mérkőzésen a Budapest Honvéd fogadta a Paks együttesét. A mérkőzés hazai sikert hozott, a kispestiek 4-2-re győztek.

Remek meccs a Liga Kupa rajtján

Palásthy Norbert szerzett vezetést a Honvédnak, a csatár a 25. percben nyolc méterről fejelt a kapuba (1-0). Egy perccel később azonban már egyenlő volt az állás, Báló Tamás közelről lőtt a kapu bal oldalába (1-1). Gyorsan jött a házigazdák válasza, a 28. percben Debreceni András fejese után ismét a Honvéd vezetett (2-1). A következő gólra a 72. percig kellett várni, ekkor Magasföldi Zoltán bombázott távolról a bal felső sarokba (3-1). A Paks két perccel később válaszolt, Bruckner Balázs öt méterről szépített (3-2). A piros-feketék kétgólos győzelmét Bárányos Zsolt biztosította be, a középpályás a 80. percben 25 méterről lőtt a kapu bal oldalába (4-2).

Budapest Honvéd - Paks 4-2 (2-1)
Gólszerző: Palásthy a 25., Debreceni a 28., Magasföldi a 72., Bárányos a 80. illetve Báló a 26., Bruckner a 74. percben