Kiütéssel győzött a Fradi és a Puskás FC, kiesett az ETO a Női Magyar Kupából

Nyolc párharcot rendeztek a hétégén a Női MK 3. fordulójában. Az első NB I-es kiesők az ETO és a Haladás-Viktória voltak. A másodosztályból a Nyíregyháza és a Puskás FC van még talpon.

Női Magyar Kupa – első osztályú résztvevőkkel

Péntektől vasárnapig tart a Női MK 3. fordulójának versengése. A párharcokban már a Simple Női Liga csapatai is részt vesznek.

Tovább

Kókány Regina (25.), Geovana Dos Santos (53.) és Balázs Eszter (85.) góljaival ejtette ki a Kelen SC NB II-es ellenfelét, a 2011 Champion FC Metist a Női Magyar Kupából. Szintén 3–0-ra nyert a hétvégi, 3. fordulóban a Szent Mihály, és szintén másodosztályú csapatot, a Fehérvár FC-t búcsúztatta. A vendégek gólszerzői Sanda Malesevic (26.), Savanya Csilla (55.) és Ramor Korinna (73.) voltak.

A Simple Női Liga csapatai közül a Haladás-Viktóriát a DVTK (0–2), az ETO FC Győrt pedig az MTK győzte le (7–0). A Diósgyőr idegenben lőtt két gólt (Balázs Csilla 16., Hanna Barker 29.,), míg az MTK hetet szerzett hazai pályán (Pápai Emőke 13., 19., 68., 87; Diószegi Fanni 35., Mayer Zsófia 40., Szemán-Tóth Barbara 52.).

Az Astra 2–0-ra győzte le a Soroksár együttesét: a gól nélküli első félidőt követően előbb Vidács Krisztina (58.) szerezte meg a vezetést, majd Sipos Lilla (75.) eldöntötte a továbbjutást.

Az FTC-Telekom 13 góllal ütötte ki NB II-es kihívóját, az FC Hatvant. A szünetre Tiffany Cameron (3., 14.), Czellér Dorottya (28.) és Mosdóczi Evelin (44.) góljai után 4–0-s vendég vezetéssel vonultak a csapatok. A második játékrészben aztán még kilencet lőtt a Fradi, a gólszerzők Czellér Dorottya (52., 63.), Siklér Kinga (56.), Nagy Viktória (57.), Róth Rebeka (65.), Tiffany Cameron (70.), Fenyvesi Evelin (78.), Siklér Kinga (88.) és Nagy Virág (90.) voltak.

Az NB II-es csapatok összecsapásából a Nyíregyháza és a Puskás FC került ki győztesen. A nyírségiek a Nimród SE-t győzték le 4–0-ra: Németh Kamilla a 45. percben juttatta vezetéshez a hazaiakat, majd a második félidőben Urai Bianka (63.) és Nagy Panna (73., 76.) is feliratkozott a gólszerzők közé.

A Puskás FC kiütéses, 9–0-s győzelmet aratott idegenben, a Kazincbarcika vendégeként. A felcsútiak már az első félidőben ötig jutottak (Krascsenics Petra 1., 38.; Lovász Emma 9., Kiss Patrícia 11., Kovács Eszter 27.,), majd a második játékrészben Krascsenics Petra (48., 58., 91.) még háromszor eredményes volt, illetve Kovács Eszter (50. – büntetőből) is újabb góllal járult hozzá a továbbjutást érő győzelemhez.