Könnyedén győzött a címvédő

2011. szeptember. 23., 17:00   |

Az OTP Bank Liga 10. fordulójának pénteki játéknapján a Videoton hazai pályán 4-1-re legyőzte a Zalaegerszeget.

Videoton FC - ZTE FC 4-1 (1-0)

Vezette: Alvaro Garcia Miquel (Erős Gábor, Ring György)

Gólszerző: Walter a 31., Sándor az 51., Alves az 56., Alves a 71., ill. Máté a 88. percben

A fehérváriak hazai pályán hibátlanok voltak a mérkőzés előtt, míg a sereghajtó ZTE idegenben még egyetlen pontot sem szerzett, ennek megfelelően a Videoton kezdett jobban, már az első 10 percben több nagy helyzetet is kidolgozott, és lőtt egy kapufát is. A 25. percben a zalaiak is eltalálták a keresztlécet, majd a 31. percben góllá érett a házigazdák fölénye: Walter kapott labdát Sándor Györgytől, majd 9 méterről a bal sarokba helyezett (1-0). Az 51. percben Alves indította Sándor Györgyöt, aki egyedül vezette kapura a labdát, majd 16 méterről a bal sarokba lőtt (2-0).  Az 56. percben Evandro jobb oldali beadását követően Alves 7 méterről lőtt a léc alá (3-0). A 71. percben Walter indításával Alves lépett ki, kicselezte a kifutó kapust, majd az üres kapuba gurított (4-0). A zalaiak a hajrában megszerezték a szépítő találatot, Kocsárdi Gergely jobb oldali beadása után Máté Péter 12 méterről fejelt a bal sarokba (4-1).