Könnyedén nyert a Zalaegerszeg

2010. május. 02., 19:46   |

A Soproni Liga 25. fordulójának záró mérkőzésén a Zalaegerszeg a sereghajtó DVTK-t fogadta. A találkozó a hazaiak jelentős fölényét és magabiztos győzelmét hozta, a megszerzett három ponttal a Zalaegerszeg visszavette a negyedik helyet a tabellán az Újpesttől.

Az első negyedórában eldőlt a meccs

ZTE FC – DVTK 3-0 (2-0)
Vezette: Kovács J. Zoltán (Viszokai László, Kiss I. Balázs)
Gólszerző: Rudnevs a 8., Magasföldi a 12., Rudnevs a 73. percben

A Zalaegerszeg kitűnően kezdte a találkozót, gyorsan magához ragadta az irányítást és a 8. percben megszerezte a vezetést is: Leon Panikvar lövése után a labda Artjoms Rudnevs elé pattant a diósgyőri védőkről, a hazaiak támadója pedig 8 méterről a kapuba lőtt (1-0). A 12. percben már két gól volt az egerszegiek előnye, a vendégek védelmi hibáját követően Magasföldi József került nagy helyzetbe, és a kifutó kapus mellett a hálóba helyezett (2-0). A folytatásban is a Zalaegerszeg volt jóval aktívabb, de a szünetig kimaradtak a lehetőségei. A fordulás után sem tudott újítani a DVTK, szinte kizárólag a hazaiak veszélyeztettek, és a 73. percben megszületett a harmadik zalai találat is: Rajcomar fordult le védőjéről, majd középre gurított, az érkező Rudnevs pedig közelről a hálóba továbbított (3-0). A lefújásig az eredmény már nem változott, a Zalaegerszeg rendkívül magabiztosan győzött és visszavette a tabella negyedik helyét az Újpesttől.