Legyőzte a címvédőt, ezzel listavezető a Kecskemét

2024. március. 05., 10:43   |

A Haladás 4-3-ra kikapott a Scoregoal Kecskemét otthonában, a vendéglátók ezzel a sikerrel a tabella élére ugrottak a férfi futsal NB I rájátszásának hétfői harmadik fordulójában.

Az első félidőben nem esett gól a Messzi István Sportcsarnokban, a fordulás után azonban felpörögtek az események és a vendég Haladás szerezte meg az előnyt, de a hazaiak nem sokkal később megfordították a találkozót (2-1). Innen még ugyan egyenlített a vendégcsapat, a folytatásban viszont két góllal ellépett a Kecskemét, a hajrában pedig Dróth Zoltán büntetőből már csak szépíteni tudott.

„Az első félidőben volt több nagy helyzetünk is, amit jobban kellett volna kihasználni, de aztán rendeztük a sorokat a második félidőre, és ez hozta meg ezt a bravúros sikert. Fontos, hogy ugyanolyan odaadással és intenzitással kell készülnünk a folytatásra, és két lábbal a földön kell maradnunk” – idézte Marko Gavrilovic sportigazgatót házigazdák Facebook-oldala.

A Nyíregyháza kiélezett összecsapáson múlta felül a Debrecent. A mérkőzés a góllövőlistát vezető Costa Dos Santos Gregory találatával indult, majd a szünetig egyenlítettek a házigazdák. A fordulás után egy percen belül kétszer is bevették a vendégek a DEAC kapuját, amely a lefújásig szépített (3-2).

A Veszprém elszenvedte harmadik vereségét a rájátszásban, ezúttal a Berettyóújfaluval szemben maradt alul 5-1-re. A vendégek már két perc után kétgólos előnyben voltak, a félidőre pedig már 3-0 állt az eredményjelzőn. A szünet után büntetőt értékesített a Veszprém, de a meccs végéig még kétszer betalált a Berettyóújfalu.

Az alsóházban megszakadt a Magyar Futsal Akadémia lendülete és 4-1-re kikapott hazai pályán az Aramis SE-től, amely mindhárom találkozóját sikerrel zárta a rájátszásban.

A PEAC szoros összecsapáson 4-3-ra nyert a Maglód otthonában, míg a Nyírbátor gólgazdag meccsen győzte le az Újpestet idegenben. A lila-fehérek védekezése nem állt össze az első felvonásra, ugyanis a szünetig 7-2-re elléptek a vendégek. Ezt követően megváltozott a játék képe, elkezdett zárkózni az UTE és a hajrában még az egyenlítésre is megvolt a lehetősége, Lipl Noel lövése azonban kapufát talált, így 8-7-es vereséget könyvelhetett el Moga Lóránt együttese.