Ligakupa: búcsúzott az ETO, fordított a Vidi

2014. december. 09., 20:12   |

Kedden hat mérkőzést játszottak le a Ligakupa nyolcaddöntőjének visszavágói közül.

A Győri ETO még múlt héten, hazai pályán került egygólos hátrányba az SZTK-val szemben, ezt az idegenbeli meccsen nem tudta ledolgozni, a másodosztályú gárda 2-1-es összesítéssel került a negyeddöntőbe, egyedüliként képviselve a Merkantil Bank NB II-t a sorozatban. Az MTK már az idegenbeli összecsapáson lerendezte a Paks elleni párharcot, de háromgólos előnyét további eggyel megtoldotta az Ikarus-pályán rendezett találkozón. Az OTP Bank Liga kieső helyein telelő Haladás és PMFC múlt héten, a Mecsekalján nem bírt egymással, most Szombathelyen a pécsiek voltak jobbak, és 2-1-es győzelmükkel biztosították helyüket a legjobb nyolc között.

A Videoton FC 2-1-es hátrányból kezdte meg a Dunaújváros elleni párharc visszavágóját, és a 40. percben kapott góllal meglehetősen nehéz helyzetbe került. Végül azonban sikerült fordítania, Feczesin Róbert duplájával valamint Oliveira találatával 3-1-re nyert, és továbbjutott.

A DVSC-Teva 3-1-re legyőzte hazai pályán a Sopront, ezzel megnyerte a párharcot, míg a Nyíregyháza egy hajrágóllal verte a Békéscsabát, és 3-2-es összesítéssel jutott tovább. Az Újpest-Ferencváros (1-4) mérkőzést szerdán rendezik.