Ligakupa: elődöntőben a DVSC, a DVTK és az FTC

2014. április. 01., 20:45   |

Kedden három mérkőzést játszottak le a Ligakupa negyeddöntőjének visszavágói közül.

A címvédő Ferencváros a magabiztos hazai siker (4-0) után idegenben is legyőzte a Pápát, így különösebb gond nélkül jutott az elődöntőbe. A DVSC-Teva egy jogosulatlan szereplés miatt a pályán elért 1-1 helyett háromgólos előnyből kezdte meg a Puskás Akadémia elleni idegenbeli meccset, amelyen Volas korai duplájával már a 6. percben 2-0-ra vezetett. Az akadémistáknak a továbbjutásra nem volt esélyünk, viszont korosztályos válogatott fiataljaik vezérletével megfordították a meccset, és győzelemmel búcsúztak a sorozattól.

A DVTK a hazai pályán elért 2-2 után idegenben Bacsa Patrik góljával 1-0-ra legyőzte az SZTK-t, ezzel biztosította helyét az elődöntőben. A negyeddöntő utolsó meccsét, a Videoton FC - PMFC-Matias találkozót (az első meccsen 1-1 lett az eredmény) szerdán rendezik.

Ligakupa, negyeddöntő, visszavágók:

PUSKÁS AKADÉMIA FC–DVSC-TEVA 3–2 (1–2)
Gólszerző: Tóth a 37., Németh a 83., Oldal a 88., ill. Volas az 5., Volas a 6. percben
Továbbjutott: a DVSC-Teva, 5–3-as összesítéssel

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–1)
Gólszerző: Bacsa a 21. percben
Továbbjutott: a Diósgyőr, 3–2-es összesítéssel

LOMBARD PÁPA–FERENCVÁROS 0–2 (0–2)
Gólszerző: Ugrai a 25., Diallo a 44. percben