Magabiztos ETO-sikerrel kezdődött a forduló

2011. szeptember. 30., 19:00   |

Az OTP Bank Liga 11. fordulójának pénteki nyitómeccsén a Győri ETO hazai pályán 4-0-ra legyőzte a Kecskemétet.

Győri ETO FC - Kecskeméti TE 4-0 (2-0)

Vezette: Németh Ádám (Ring György, Butkai Zsolt)

Gólszerző: Dudás (11-esből) a 12., Dudás a 41., Trajkovic a 83., Trajkovic a 91. percben

A meccs első helyzete a vendégek előtt adódott, de a folytatásban az ETO akarata érvényesült, a hazaiak a 12. percben a vezetést is megszerezték: a Rati Aleksidze elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt Dudás Ádám értékesítette (1-0). A Győr mezőnyfölényben maradt, és a 41. percben két gólra növelte előnyét, Dudás 27 méterről lőtt kapura, a labda megpattant egy lábon, majd bal felső sarokban kötött ki (2-0). A második félidőben mindkét csapat dolgozott ki helyzeteket, de csak a házigazdák találtak a kapuba, a 83. percben Marco Dinjar adott balról középre, az érkező Nikola Trajkovic egy lépésről a hálóba passzolt (3-0). A végeredmény a 91. percben alakult ki, ekkor Jarmo Ahjupera fejesét követően Ribánszki Lászlóról kipattant a labda, Trajkovic pedig 13 méterről a kapuba helyezett (4-0).