Magabiztos győzelemmel jutott tovább a Debrecen

2012. július. 24., 22:32   |

A DVSC-TEVA 3-0-ra legyőzte az albán Skënderbeut a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójának visszavágóján.

A nyíregyházi összecsapás szöges ellentéte volt az 1-0-ás hazai győzelemmel végződő albániai első mérkőzésnek. Míg egy hete a magyar bajnoknak nem volt komolyabb helyzete a kilencven perc alatt, addig most a mérkőzés elejétől jókora fölényben játszott, és egymás után alakította ki lehetőségeit. A 9. percben Adamo Coulibaly talált a kapuba, de a játékvezető középkezdés helyett, les miatt, szabadrúgást ítélt az albánoknak. A 12. percben már szabályos gólt ért el a Debrecen, Szakály Péter lódult meg a balösszekötő helyén, lapos lövését követően a vendégek kapusa Coulibaly elé ütötte a labdát, a támadó pedig 5 méterről a kapuba helyezett (1-0). A folytatás is a debrecenieké volt, de a helyzetek nagy része kimaradt, csak az 58. percben sikerült ismét bevenni az ellenfél kapuját. Ekkor Bódi Ádám ívelt a jobb oldalról a kapu elé, Szakály Péter visszafejelt labdájába a kapus csak beleérni tudott, az érkező Varga József pedig 4 méterről a léc alá lőtt (2-0). A második találat már a magyar bajnok továbbjutását jelentette, de a 87. percben megszületett a harmadik hazai gól is, Szakály remek sarkazásos passzával Coulibaly fordult kapura, majd 8 méterről magabiztosan helyezett a jobb sarokba, kialakítva a 3-0-s végeredményt.

A DVSC-TEVA 3-1-es összesítéssel bejutott a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójába, ahol a Vardar Skopje és a BATE Borisov párharcának továbbjutójával mérkőzik meg (a BATE otthon 3-2-re nyert, a visszavágót szerdán este rendezik).