Magabiztos Honvéd-győzelem

2008. augusztus. 24., 22:36   |

Budapest Honvéd – ZTE FC 3-1 (3-1)
Vezette: Iványi Zoltán (Szpisják Zsolt, Medovarszki János)
Gólszerző: Diego a 20., Abass a 29., Abass a 43. illetve Miljatovic a 7. percben

Abass kétszer is betalált

A vendégek gyorsan vezetést szereztek, a hetedik percben Hajdú Norbert szabadrúgása után Matej Miljatovic közelről fejelt a hálóba (0-1). A Honvéd a 22. percben egyenlített, ekkor Hecegfalvi Zoltán indítása után Diego 11 méterről helyezett a bal alsó sarokba (1-1). A 29. percben aztán már a kispestiek vezettek: Hercegfalvi ekkor Dieng Cheikh Abasst hozta játékba, ő pedig tíz méterről a léc alá lőtt (2-0). A piros-feketék lendületben maradtak és a 43. percben növelték előnyüket, Abass 12 méterről a kapu bal oldalába vágta a labdát, (3-1). A második félidőben a ZTE nagyon igyekezett, a kék-fehérek nagy erőket mozgósítottak a gólszerzés érdekében, de a vendégek már nem tudtak gólt szerezni, így a Honvéd győzelmével előrelépett a tabella hatodik helyére.