Magabiztosan győzött a Győri ETO

2012. március. 09., 20:09   |

Az OTP Bank Liga 19. fordulójának nyitónapján a Győri ETO a második félidőben szerzett négy góllal legyőzte a Siófokot.

Győri ETO - FGSZ Siófok 4-1 (0-0)
Szilasi Szabolcs (Lémon Oszkár, Szalai Dániel)
Gólszerzők: Pátkai az 56., Pátkai a 72., Dinjar a 83., Pátkai a 86. ill. Simon Attila a 90. percben
Kiállítva: Alekszidze a 78. percben

Az első félidőben a hét közben edzőváltáson átesett (Csertői Aurél helyét Pintér Attila vette át) ETO meddő mezőnyfölényben játszott, igazán nagy lehetőségeket nem tudott kialakítani, míg a siófokiak elsősorban a biztos védekezést tartották szem előtt. A második félidő 10. percében vezetést szerzett az ETO, Koltai Tamás jobb oldali beadása után Pátkai Máté érkezett jó ütemben a kapu előtt, és 8 méterről a hálóba helyezett (1-0). A 72. percben újabb Pátkai-találattal növele előnyét a Győr, ezúttal Marko Dinjartól kapta vissza a labdát egy kényszerítő végén, majd 10 méterről a kapu közepébe lőtt (2-0). A 78. percben a három perccel korábban beállt Rati Alekszidze egymás után két sárga lapot is kapott, így az ő szereplése gyorsan befejeződött. A hazaiak emberhátrányban is növelni tudták előnyüket, Koltai a bal oldalról játszotta jobbösszekötő helyén érkező Dinjart, aki a 16-os sarkától a bal felső sarokba bombázott (3-0). A 86. percben Pátkai megszerezte harmadik gólját is: a 16-osról előtt labdája lepattant egy védőről, második próbálkozása azonban már pontos volt, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki (4-0). A 90. percben a vendégek még szépítettek, Simon Attila közelről állította be a 4-1-es végeredményt.