Magabiztosan nyert a Debrecen

2008. április. 02., 18:01   |

A Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén a Debrecen a másodosztályú Integrál DAC otthonába látogatott, és remek második félidei teljesítményével háromgólos sikert aratott.

A szünet után dőlt el a mérkőzés

A debreceniek a 16. percben szerezték meg a vezetést: Rudolf Gergely szerzett labdát a hazai tizenhatos előtt, majd 9 méterrél a jobb sarokba helyezett (0-1). Az Integrál DAC azonban gyorsan egyenlíteni tudott, a 24. percben egy szabadrúgás után Laki Balázs talált közelről a kapuba (1-1). A félidőből hátralevő percekben a Debrecen nem tudott jelentősebb fölénybe kerülni, kevéssel a fordulás után azonban megszerezte a vezetést: egy nagy védelmi hibát követően Rudolf csapott le egy labdára, majd 10 méterről a hálóba passzolt (1-2). A 67. percben is hibáztak a hazaiak, Kouemaha Dorge Rostand szerzett labdát a tizenhatos előterében, majd 13 méterről a jobb sarokba lőtt (1-3). A 76. percben Demjén Gábor büntetőből állította be a végeredményt (1-4), majd a hajrában Fleischhacker Miklós kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozott az Integrál DAC. A Debrecen megérdemelten nyert, és alighanem már az első mérkőzésen eldöntötte a továbbjutást.

Integrál DAC-DVSC-TEVA 1-4 (1-1)
Vezette: Király Krisztián (dr. Szabó Péter, Szécsényi István)
Gólszerző: Laki a 24., illetve Rudolf a 16., Rudolf a 48., Kouemaha a 67., Demjén (11-esből) a 76. percben
Kiállítva: Fleischhacker a 81. percben

(Fotó: nb1.hu)