Magabiztosan nyert a listavezető

2008. október. 24., 21:29   |

A Soproni Liga 12. fordulójának első mérkőzésén a Debrecenbe látogató Honvéd nem tudta megnehezíteni a hajdúságiak dolgát. A találkozón a hazaiak támadója, Szakály Péter két gólja mellett két gólpasszt is jegyzett.

Szakály: két gól, két gólpassz

DVSC-TEVA - Budapest Honvéd 4-1 (2-0)
Iványi Zoltán (Kelemen Attila, Medovarszki János)
Gólszerző: Rudolf a 2., Oláh a 41., Szakály az 58., Szakály a 61. illetve Moreira az 59. percben

Nem kellett sokat várni az első gólra, a 2. percben vezetést szereztek a hazaiak: Szakály Péter szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Rudolf Gergely pedig 8 méterről a bal sarokba csúsztatta a labdát (1-0). A Debrecen a folytatásban nagy fölénybe került, folyamatos nyomás alatt tartotta a kispestiek kapuját, és a 41. percben kettő gólra növelte előnyét: egy látványos akció végén Szakály passzolt bal oldalról a középen érkező Oláh Lóránt elé, aki 10 méterről a hálóba passzolt (2-0). A második félidőben négy perc alatt három gól született: az 58. percben Demjén Gábor szögletét követően Szakály fejelt 11 méterről a hálóba (3-0), majd a középkezdés után Guilherme Rodrigues Moreira 26 méterről lőtt óriási gólt, megszerezve a Honvéd szépítő találatát (3-1). Két perccel később Oláh átadása után a remek teljesítményt nyújtó Szakály 13 méterről vette be a vendégek kapuját (4-1). A folytatásban a hajdúságiak tovább növelhették volna előnyüket, de a helyzetek kimaradtak, így újabb gól nem született, az eredmény a vendégekre nézve lehet hízelgő.