Magára talált a Ferencváros

2010. május. 17., 18:23   |

A Hummel Női NB I 24. fordulójában az MTK Hungária - irreális időjárási körülmények között - egy félidő alatt öt gólt rúgott az Újpesti TE ellen, de miután a második félidőt a bokáig érő vízben már nem tudták elkezdeni a csapatok, újrajátsszák a találkozót, 'nulláról'.

A kék-fehéreket üldöző Viktória FC, Megyeri Boglárka góljával, a hajrában csikarta ki Pécsen a győzelmet, és ezzel - várhatóan csak ideiglenesen - két pontra csökkentette hátrányát.

A sorsolás szeszélye úgy hozta, hogy a bronzérmet megcélzó négy csapat párban, egymás ellen játszott.

Győrben a Ferencváros a 15 éves Csiszár Henrietta lövésével már a 4. percben vezetett, majd a szünetig - Nagy Viktória, Ferencsik Evelin, Sipos Lilla (képünkön) és Horváth Evelin góljaival - ötgólos előnyre tett szert. A fordulás után erősített a Győri Dózsa, de Nagy Hedvig két gólja csak a szépítéshez volt elég.

A Taksony-Bíró-Kert-Modexbusz SE az 1. FC Femina-Hellotelt fogadta - az egyetlen csapatot, amelyet 2010-ben, bajnoki mérkőzésen még nem győzött le. Az újonc dolgát Halászi Kinga hiánya nehezítette - a tavasszal pontokat hozó fiatal középpályás csütörtökön keresztszalag-szakadást szenvedett. A viharos, 'téli' időben játszott meccsen Horváth Lilla révén a rákospalotaiak jutottak előnyhöz, de Mátra Borbála kapus öngóljával (a kavargó, orkánszerű szélben Szabó Boglárka szögletét ütötte saját hálójába) egyenlített, majd Fogl Katalin találatával nyert a második félidőben fölényben játszó Taksony, amely lépéselőnybe került a bronzéremért vívott harcban.

Pécsi MFC - Viktória FC 0-1 (0-0)
Győri Dózsa - Ferencváros 2-5 (0-5)
Taksony-Bíró-Kert-Modexbusz SE - 1. FC Femina-Hellotel 2-1 (1-1)
MTK Hungária - Újpesti TE - félbeszakadt.

A Hummel Női NB I állása a 24. forduló után: 1. MTK Hungária 57 pont (70-20, 23 mérk.), 2. Viktória FC 55 (83-21), 3. Taksony-Bíró-Kert-Modexbusz SE 38 pont (44-46), 4. Ferencváros 36 pont (60-51), 5. Győri Dózsa 36 (49-40), 6. 1. FC Femina-Hellotel 28 (51-60, 23 mérk.), 7. Pécsi MFC 14 (16-63, 23 mérk.), 8. Újpesti TE 6 (21-93, 23 mérk.).