Magyar Kupa-sorsolás: A legjobb 32 közé jutás a tét

2018. szeptember. 28., 10:33   |

Pénteken délelőtt, szeptember 28-án 10 órától került sor a Magyar Kupa 7. fordulójának sorsolására az MLSZ székházában. A címvédő Újpest az ETO FC Győr ellen lép pályára.

Az élvonalbeli együttesek csak a főtábla első körében kapcsolódtak be a küzdelmekbe, ahol még 128 csapat volt versenyben. A 64 fős mezőnybe minden, az OTP Bank Ligában szereplő csapat kvalifikálta magát, a Merkantil Bank Ligából viszont már voltak hiányzók: a Balmaz Kamilla, a Dorogi FC és a Credobus-Mosonmagyaróvár búcsúzott a sorozattól.

A Magyar Kupa 7. fordulójába jutott csapatok összetétele:

NBI – 12 csapat
NB II – 17 csapat
NB III – 23 csapat
Megyei I. osztály – 12 csapat

A sorsolásra az MLSZ székházában került sor. Az NB I-es csapatok – de már csak ők – kiemeltként nem kerülhettek össze, és mindig vendégként lépnek pályára, lévén a Magyar Kupában az alacsonyabb osztályú együttesek a pályaválasztók.

A hivatalos játéknapok október 30-31., a továbbjutás egy mérkőzésen dől el, a mérkőzések pontos kezdési időpontját az összesorsolt csapatok egymás között döntik el. A fordulóban a mérkőzések kezdési időpontja nem lehet később, mint 12:30.

A 7. fordulóban a továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Ha a rendes játékidő végén döntetlen az állás, kétszer tizenöt perces hosszabbítás, valamint szükség esetén tizenegyespárbaj következik. Minden esetben az alacsonyabb osztálybeli csapatok a pályaválasztók, ha azonos osztálybeliek kerülnek össze, akkor az előbb kihúzott együttes.

A kupadöntő helyszíne a Groupama Aréna lesz.

Izgalmas párosításokban ezúttal sincs hiány. A címvédő Újpest FC az ETO FC Győr vendége lesz, a másik tavalyi döntős, a PFLA pedig Dunaújvárosra látogat majd.

Az OTP Bank Liga listavezetője, a Ferencváros NB III-as ellenfelet kapott a Sárvár személyében. Érdekesség, hogy újra összecsap a MOL Vidi FC és a Vác – emlékezhetünk, hogy a tavalyi kiírásban az NB II-es Vác pályaválasztóként 3–1-re legyőzte a Vidit a Magyar Kupában, és bejutott a legjobb 16 közé.

A Merkantil Bank Liga listavezetője, a Békéscsaba a Tatabányai SC vendége lesz, a Gyirmót FC Győr a III. kerületi TVE otthonában lép pályára, és izgalmasnak ígérkezik a ZTE és a DVTK összecsapása is.