Magyar Kupa: a Vidi jutott a legjobb nyolc közé

2014. október. 28., 20:12   |

A Magyar Kupa 4. fordulójának keddi összecsapásán a Videoton FC egy hajrágóllal győzte le 2-1-re a DVTK-t.

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének keddi rangadójának első húsz percében aktívabb volt ugyan a Vidi, több kecsegtető akciót is vezetett, de komolyabb mezőnyfölényt nem tudott kiharcolni. A fehérváriak a 22. percben megszerezték a vezetést, Nikolics Nemanja tette a kapu elé a labdát, amely a menteni igyekvő Debreceni Andrásról pattant a hálóba, öngól (1-0).

A fordulás után is a hazaiak alakították ki a nagyobb lehetőségeket, a 64. percben mégis a DVTK szerzett gólt, Gosztonyi András lövését követően Calatayud kapusról kijött a labda, Griffiths pedig 5 méterről az üres kapuba továbbított (1-1). A 86. percben megszületett a fehérváriak továbbjutást érő találata, Arturo Alvarez indult meg a kapu felé, majd hozta kihagyhatatlan helyzetbe Nikolicsot, aki 5 méterről passzolt a hálóba (2-1).

A fehérváriak ezzel elsőként jutottak be a legjobb nyolc közé a kupában, szerdán további hét csapat követheti a példáját.

Videoton FC - DVTK 2-1 (1-0)
Vezette: Iványi Zoltán
Gólszerző: Debreceni (öngól) a 22., Nikolics a 86., ill. Griffiths a 64. percben