Magyar Kupa: előnyben a Mezőkövesd

2017. március. 28., 19:13   |

A Mezőkövesd szerzett előnyt a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében, miután a párharc első mérkőzésén kedden hazai pályán 3–1-re legyőzte a Szolnokot.

Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Mezőkövesd Zsóry FC–Szolnoki MÁV FC (II.) 3–1 (3–1)
Gólszerző: Kenderes (2.), Vági (25.), Veszelinovics (30.), illetve Tóth L. (45.)
Mezőkövesd, 570 néző. Vezette: Németh Ádám (Becséri Gergely, Medovarszki János)

Mezőkövesd: Tujvel – Farkas D., Hudák, Balogh B., Vági – Tóth B., Gohér (Pauljevics, 81.) – Molnár G., Strestík (Diallo, 63.), Kink (Sós B., 63.) – Veszelinovics. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics

Szolnok: Gazsi – Hajba (Berdó, a szünetben), Balogh M., Papp Sz., Csirmaz – Kenderes, Kovács O. (Tóth B., 64.) – Tóth L., Pantovics, Pintér – Olasz D. (Dedics, 41.). Vezetőedző: Balogh Pál

Alighogy elkezdődött a találkozó, máris megszerezték a vezetést a hazaiak, miután Marek Strestík szabadrúgása Kenderes Zoltánról a saját kapujába pattant már a második percben (1–0). Bő húsz perccel később Vági kapufás góllal növelte az előnyt (2–0), az első fél óra végén pedig Lazar Veszelinovics érkezett remek ütemben, és fejjel vette be Gazsi kapus hálóját (3–0).

A szolnokiak azonban a tetemes hátrányban sem roppantak össze, sőt még a félidő vége előtt sikerült szépíteniük Tóth Lásló góljával (3–1). A Szolnok a hajrában még közelebb kerülhetett volna ellenfeléhez, de büntetőt hibázott: Pintér Norbert gyenge próbálkozását védte Tomas Tujvel.

A mérkőzés összefoglalóját az M4 Sport oldalán tekinthetik meg.