Magyar Kupa: Kialakult az elődöntők párosítása

2018. április. 04., 19:56   |

A Magyar Kupa negyeddöntőinek szerdai visszavágóin az Újpest FC, a Puskás Akadémia és a Balmazújváros csatlakozott a továbbjutást már kedden kiharcoló DVSC-hez a legjobb négy mezőnyében.

Ugyan az Újpest 3–2-re kikapott a másodosztályban éllovas MTK Budapest vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének szerdai visszavágóján, de idegenben szerzett több góllal négy közé jutott.

A kék-fehérek hazai pályán két alkalommal, 1–0-nál és 3–1-nél is továbbjutásra álltak, azonban a lila-fehérek Novothny Soma révén mindkétszer eredményesek voltak, ennek köszönhetően kiharcolták az elődöntőbe kerülést.

A Puskás Akadémia hazai veresége után szerdán a Diósgyőr felett aratott 3–0-s idegenbeli sikerével harcolta ki a legjobb négy közé kerülést.

Pintér Attila együttesét a Debrecennel sorsolták össze az elődöntőben.

A másik ágon az élvonalban sereghajtó Balmazújváros – amelynek a hazai 5–0 után csak formalitás volt a végül 2–1-re megnyert békéscsabai visszavágó – az Újpesttel találkozik majd.

Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágók:

MTK Budapest (II.)–Újpest FC 3–2 (1–0)
Továbbjutott: az Újpest 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

Debreceni VSC–Budapest Honvéd 3–1 (2–0)
Továbbjutott: a Debreceni VSC 3–1-es összesítéssel.

Diósgyőri VTK–Puskás Akadémia FC 0–3 (0–1)
Továbbjutott: a Puskás Akadémia 3–1-es összesítéssel.

Békéscsaba 1912 Előre (II.)–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1–2 (0–1)
Továbbjutott: a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel.