Már a Ferencváros sem nyeretlen

2011. szeptember. 11., 20:20   |

Az OTP Bank Liga 8. fordulójának vasárnapi játéknapján a Ferencváros hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Zalaegerszeget.

Détári Lajos győzelemmel debütált

Ferencvárosi TC - ZTE FC 2-0

Vezette: Szabó Zsolt (Kispál Róbert, dr. Varga Zsolt)

Gólszerző: Oláh a 67., Tóth B. a 75. percben

Kiállítva: Meye az 55. percben

A Ferencvárosnál edzőváltás történt az előző forduló óta, és a szakmai munka irányítását átvevő Détári Lajos első mérkőzésén megszerezte első győzelmét a csapat. A zalaiaknál is új edző ült a kispadon, éppen a Ferencvárostól távozó Prukner László készítette fel a sereghajtót a találkozóra. Mindkét csapat nagy elánnal vetette bele magát a küzdelembe, az első félidő legnagyobb helyzete a vendégek előtt adódott, de gólt egyik csapat sem szerzett a szünetig. Az 55. percben Meye kiállítása után emberelőnybe került, a 66. percben pedig vezetést szerzett a Ferencváros: Tóth Bence beadását követően Oláh Lóránt 5 méterről, kapásból lőtt a bal sarokba (1-0). A 75. percben eldőlt a meccs, Somalia tört kapura, a védők nem tudtak felszabadítani, így Tóth Bence 10 méterről a léc alá lőtt (2-0). A Ferencváros megszerezte első győzelmét a bajnokságban, a ZTE továbbra is nyeretlen.

Két kiállítás, két gól

MVM Paks - DVTK 1-1 (0-0)

Vezette: Takács János (L. Tóth Lajos, Farkas Balázs)

Gólszerző: Montvai a 78. (tizenegyesből), ill. Budovinszky a 86. percben

Kiállítva: Sifter a 85. ill. Rados a 77. percben

Az első félidőben a paksiak voltak aktívabbak, de a DVTK közelebb járt a gólszerzéshez, Luque távoli lövése után a lécről pattant ki a labda. A második félidőben sokáig úgy tűnt, a csapatok képtelenek bevenni a kaput, a 76. percben azonban büntetőhöz jutottak a hazaiak, a Hrepka Ádámot felvágó Ivan Radost ráadásul ki is állította a játékvezető. A büntetőt Montvai Tibor értékesítette (1-0). A 85. percben a paksiak is megfogyatkoztak, Sifter Tamás kapta meg a második sárgáját. A 86. percben egyenlített a DVTK, Budovinszky Krisztián szabadrúgásból lőtt a sorfalba, a kipattanót ismét rálőtte, és ezúttal már célt talált, a labda a hálóba vágódott (1-1).