Már öt pont az MTK előnye

2010. március. 15., 11:45   |

A Hummel Női Labdarúgó NB I csapatait sem kímélte a váratlanul visszatérő tél: az 1. FC Femina-Hellotel – Pécsi MFC mérkőzést a Budai II László Stadion gyepszőnyegének kímélése érdekében el kellett halasztani. A szurkolóknak azonban így sincs oka panaszra, igazi rangadók jutottak a tavaszi második fordulóra. A listavezető és a bajnokcsapat, az MTK Hungária FC és a Viktória FC-Szombathely Agárdon, a Sándor Károly Akadémia műfüves pályáján csapott össze: a hó ellen megfelelő 'védekezésnek' bizonyult a műfű, az orkánszerű szél azonban gyakran megtréfálta a csapatokat. Godvár Katalin 30 méteres szabadrúgása nyomán jutott előnyhöz a 'hazai' csapat, sőt hamarosan meg is duplázta előnyét az MTK: Szabó Zsuzsa szögletét a szél megnyomta, Szvorda Melinda pedig csak beljebb tudta paskolni a labdát. A Viktória a hajrában, Rácz Zsófia 11-eséből szerzett gólt – de ez már csak szépségtapasznak volt elég. A dobogó harmadik helyén álló Ferencváros Taksonyban vendégeskedett – és kapott ki, viszonylag sima mérkőzésen. Az egy hete az Újpestet 7-0-ra legyőző Taksony-Bíró-Kert-Modexbusz SE a játék minden elemében jobb volt, mint a Fradi – ráadásul Halászi Kinga, Fogl Katalin, Szabó Szilvia és Jakab Kata is nagyon szép gólt rúgott. Győrben a papírforma érvényesült, a nagyobb játékerőt képviselő Dózsa – a vártnál ugyan nehezebben – legyőzte az Újpestet. A 15 éves Zeller Dóra a 4. percben ugyan előnyhöz juttatta a lilákat, de a Dózsa – Nagy és Tóközi révén – már a szünet előtt fordított, majd kevéssel a lefújás előtt, 11-esből, Jakab Petra állította be a végeredményt. Hummel Női NB I, 16. forduló Győri Dózsa – Újpesti TE 3-1 (2-1) Taksony-Bíró-Kert-Modexbusz SE – Ferencváros 4-1 (2-1) MTK Hungária FC – Viktória FC-Szombathely 2-1 (2-0 Az 1. FC Femina-Hellotel – Pécsi MFC mérkőzést a pálya használhatatlansága miatt elhalasztották. A Hummel Női NB I élcsoportja: 1. MTK Hungária FC 42 pont, 2. Viktória FC-Szombathely 37, 3. Ferencváros 29, 4. Győri Dózsa 23.