Második BL-meccsét is elveszítette a Berettyóújfalu

2019. október. 09., 22:49   |

Második mérkőzésén is kikapott a hazai rendezésű tornán a magyar bajnok Berettyóújfalu a futsal Bajnokok Ligája csoportkörében.

A magyar együttes - azt követően, hogy kedden 5-0-ás vereséget szenvedett a spanyol Murciától - szerdán az orosz KPRF csapatával szemben maradt alul 5-1 arányban. Az oroszok az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, de a fordulás után Rafael da Silva találatával szépített a magyar bajnok. A 33. percben visszaállították a kétgólos előnyt az oroszok, az MVFC-nek kockáztatnia kellett, de nem jött be, az utolsó pillanatokban a KPRF két gólt szerezve magabiztossá tette győzelmét.

A Berettyóújfalu pénteken a kazah Kairat ellen harcolhatja ki a továbbjutást. A csoportból három csapat jut tovább az elitkörbe, és a házigazda magyar együttes dolgát jelentősen nehezíti, hogy három olyan riválissal került egy négyesbe, amely Európa közvetlen élmezőnyébe tartozik, és esélyesnek számít a végső győzelemre is.

Eredmények:
Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:
KPRF (orosz)-Berettyóújfalu 5-1 (2-0)
Gólszerző: Rafael da Silva (22.), ill. Aszadov (14., 33.), Simi Saiotti (18., 40.), Paulinho (40.)

Murcia (spanyol)-Kairat (kazah) 3-2 (1-1)