Megerősítette első helyét a Videoton

2010. október. 17., 19:34   |

A Monicomp Liga 10. fordulójának egyetlen vasárnapi összecsapásán a Videoton 2-1-re nyert hazai pályán a Paks ellen, Gosztonyi András és Andre Alves góljaira csak Éger László tudott válaszolni.

Videoton FC - Paksi FC 2-1 (2-0)
Vezette: Andó-Szabó Sándor (Szpisják Zsolt, Albert István)
Gólszerző: Gosztonyi a 12., Alves (11-esből) a 43., illetve Éger (11-esből) a 86. percben

A 11. percben került előnybe a Videoton, Gosztonyi András vállalkozott lövésre egy rövid felszabadítást követően, a labda Sifter Tamáson megpattanva becsapta Csernyánszki Norbertet és a kapuban kötött ki (1-0). Montvai Tibor nem sokkal később egyenlíthetett volna, de lövését Mladen Bozovic bravúrral fogta. A 43. percben Andre Alves ugrott ki a tizenhatoson belül, Csernyánszki elhúzta a kitörő csatár lábát. A kapus sárga lapot, a Videoton tizenegyest kapott, amelyet Alves váltott gólra (2-0). A második félidőben mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség, s a hajrában a vendég paksiak szépítettek is, a 86. percben Lipták Zoltán szabálytalankodott Böde Dániellel szemben, a megítélt tizenegyest Éger László értékesítette (2-1). A Videoton megtartotta egygólos előnyét, a megszerzett három ponttal pedig megerősítette első helyét a tabellán.