Megerősítette második helyét az MTK

2016. április. 12., 20:31   |

Az OTP Bank Liga 20. fordulójából elhalasztott mérkőzésen Baki Ákos a 93. percben fejelte az MTK győztes gólját a Paks ellen.

A két csapat bajnokiját még az első idei fordulóból halasztották el, azóta egyszer már találkozott egymással a két gárda, április elején, Pakson 4-1-re a hazaiak nyertek. Most Dunaújvárosban adtak randevút egymásnak a csapatok, és sokáig úgy tűnt, egyik fél sem tudja megszerezni a győztes találatot. Az első félidőben az MTK-nak volt egy ígéretes lehetősége, a másodikban mindkét oldalon egy-egy nagy helyzet alakult (és maradt) ki, végül a hosszabbításban érkezett Baki Ákos, és Vass Ádám szabadrúgását követően 12 méterről a bal felső sarokba fejelt (1-0), három pontot szerezve a kék-fehéreknek. Az MTK győzelmével 50-re növelte pontjai számát, és öt pont előnnyel áll a második helyen a tabellán.

MTK Budapest - Paksi FC 1-0
Gólszerző: Baki a 93. percben