Megnyerte utolsó hazai meccsét a Ferencváros

2010. május. 18., 20:49   |

Kedden kora este rendezték a Soproni Liga 29. fordulójának első összecsapását, amelyen a Ferencváros a Lombard Pápát fogadta. A fővárosiak Elding és Gárdos góljával 2-0-re legyőzték ellenfelüket, és feljöttek a tabella hatodik helyére.

Lipcsei győzelemmel ünnepelt, Gárdos góllal debütált

Ferencvárosi TC - Lombard Pápa Termál FC 2-0 (1-0)

Vezette: Németh Ádám (dr. Varga Zsolt, Demeter János)
Gólszerző: Elding a 42., Gárdos a 76. percben

A találkozó előtt a Ferencváros új rekorderét, Lipcsei Pétert köszöntötték, aki 647. alkalommal húzhatta magára a Ferencváros mezét, megdöntve dr. Sárosi György korábbi klubcsúcsát. A Ferencváros kezdett jobban, de csak érvénytelen gólt tudott szerezni, André Schembri találatát les címén nem adta meg a játékvezető. A játékrész második felében a pápaiak is alakítottak ki veszélyes helyzeteket, de gólt a Ferencváros szerzett, a 42. percben Lipcsei szöglete után Anthony Lee Elding közelről talált a hálóba (1-0). A fordulás után a hazaiak támadásban maradtak, de Szűcs Lajos néhány nagy védést bemutatva megőrizte kapuját a góltól. A 76. percben azonban már a kapus sem segíthetett, az első bajnoki meccsét játszó, csereként beálló Gárdos András kapáslövését követően a bal felső sarokban kötött ki a labda (2-0). A hajrában a Ferencváros magabiztosan tartotta előnyét, és végül 2-0-ra megnyerte a találkozót.