Megosztozott a pontokon az Újpest és a DVSC

2010. szeptember. 19., 19:33   |

Az NB I 7. fordulójának vasárnapi összecsapásán a DVSC-TEVA hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az Újpesttel. A gólnélküli első félidő után Simek Péter szerzett vezetést a vendégeknek, három perccel később Laczkó Zsolt egyenlített.

DVSC-TEVA - Újpest FC 1-1 (0-0)
Vezette: Vad II István (Kispál Róbert, Ring György)
Gólszerző: Laczkó a 75., illetve Simek a 72. percben

A DVSC kezdte jobban a rangadót, a hazaiak több alkalommal is megkerülték az Újpest védelmét az első negyedórában. Kabát Péter a 12. percben fejjel veszélyeztetett, de Balajcza Szabolcs hárította a próbálkozást. A két csapat izgalmas, lendületes csatát vívott az első félidőben, mindkét fél bőven dolgozott ki helyzetet. A szünetig azonban egyik csapatnak sem sikerült betalálni, gólnélküli állással tértek pihenőre a játékosok. A fordulás után is színvonalas játék folyt, de a csapatok dolgát alaposan megnehezítette a folyamatos esőzés. A második játékrész elején a debreceniek tettek többet a vezető gól megszerzéséért, ám mégis az Újpest került előnybe. A 72. percben Simek Péter a tizenhatoson kívülről remekül emelt kapura, a labda a kint álló Mindaugas Malinauskas fölött a jobb sarokba hullott (0-1). Nem sokáig vezettek a vendégek, Czvitkovics Péter jobb oldali beadása után a fővárosi csapat védelme röviden szabadított fel, Laczkó Zsolt csapott le a labdára, és 12 méterről a kapuba lőtt (1-1). A hajrában Balajcza több bravúrt is bemutatva segítette pontszerzéshez az Újpestet, a vége 1-1 lett.