Megszerezte első győzelmét a Honvéd

2008. augusztus. 08., 21:44   |

A Soproni Liga harmadik fordulójának első meccsén a Honvéd fogadta a Diósgyőrt. A meccset 3-1-re megnyerték a kispestiek, akik ezzel első győzelmüket szerezték meg az új bajnokságban.

Hercegfalvi három gólt lőtt

Budapest Honvéd – DVTK 3-1 (1-0)
Vezette: Vad II István (ifj. Tóth Vencel, Szalai Zoltán)
Gólszerző: Hercegfalvi a 24., Hercegfalvi a 60., Hercegfalvi a 92. illetve Tóth M. az 54. percben
Kiállítva: Sebők V. a 63. percben

A jó iramú mérkőzésen a 24. percben a Honvéd szerezte meg a vezetést: Hercegfalvi Zoltán 17 méterről, középről, szabadrúgásból bombázott kapura, s a labda a keresztlécről vágódott a hálóba (1-0). Ezután mindkét csapatnak voltak helyzetei, a diósgyőriek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de a szünetig nem sikerült a kapuba találniuk. A vendégek azonban ezután is lelkesen rohamoztak, és az 54. percben egalizáltak is, egy jobb oldali sarokrúgás után Tóth Mihály öt méterről csúsztatott a háló jobb oldalába (1-1). Ekkor azonban ritmust váltott a Honvéd, és a 60. percben már ismét vezetett, Dobos Attila átadása után Hercegfalvi Zoltán nyolc méterről, a jobbösszekötő helyéről lőtt a háló jobb oldalába (2-1). A DVTK két perccel később a csapatkapitányát is elveszítette, Sebők Vilmos buktatta Diegót, s emiatt megkapta második sárga lapját, azaz a piros kártyát is. Ezután még mindkét gárda szerezhetett volna gólt, de ez ismét a hazaiaknak, ráadásul megint Hercegfalvinak sikerült, a támadó a 92. percben egy remek akció végén öt méterről passzolt a kapuba (3-1). A Honvéd megszerezte a három pontot, és ezzel együtt első idei győzelmét.