Az OTP Bank Liga 14. fordulójának pénteki játéknapján a Pápa maradt alul a Balaton partján.

DVTK - PMFC-Matias 1-1 (0-0)
Kassai Viktor (Erős Gábor, Szalai Dániel)
Gólszerző: Luque a 89. (11-esből), ill. Wittrédi a 66. percben

Az első félidőben egyik csapat támadójátéka sem volt erős, a kapuk nem forogtak veszélyben, és a játék színvonala is hagyott némi kívánnivalót maga után. A 66. percben egy vendég támadás végén röviden szabadítottak fel a diósgyőriek, Okoronkwo a job szélről középre játszott, Wittrédi Dávid pedig közelről a hálóba helyezett (0-1). A hazaiaknál a 77. perben beállt a hosszú sérülése után visszatérő Rudolf Gergely is, de az egyenlítő gólt nem ő, hanem Juan José Luque lőtte, aki egy kezezés miatt megítélt büntetőt értékesített (1-1)

FGSZ Siófok - Lombard Pápa 1-0 (1-0)
Erdős József (Ring György, Farkas Balázs)
Gólszerző: Nyári a 9. percben

Az első 13 fordulóban veretlen siófokiak a 9. percben szereztek vezetést, Nyári Tibor jó 28 méterről, szabadrúgásból lőtt a bal felső sarokba (1-0). A folytatás is a hazaiaké volt, a Pápa csak Szűcs Lajos bravúrjainak köszönhette, hogy nem kapott újabb gólokat. Az eredmény a lefújásig nem változott, a siófokiak lezárták rossz sorozatukat.

(fotó: dvtk.eu)