Megszerezte negyedik bajnoki címét a Debrecen

2009. május. 22., 21:08   |

A Soproni Liga 29. fordulójának pénteki mérkőzésén a DVSC-TEVA látogatott Diósgyőrbe. A debreceniek izgalmas, élvezetes mérkőzésen 3-2-re győztek, s ezzel megszerezték a klub történelmének negyedik a bajnoki címet. Az Újpest ugyan még két mérkőzést játszik, s pontszámban matematikailag utolérheti a Lokit, ám a versenykiírás értelmében a több győzelem dönt, s a debrecenieknek ez volt a huszadik megnyert meccsük, míg a lila-fehérek eddig csak tizenhétszer győztek.

Szoros meccsen lett aranyérmes a Loki

DVTK - DVSC-TEVA 2-3 (0-0)
Vezette: Solymosi Péter (Lémon Oszkár, Takács Gábor)
Gólszerző: Homma a 62., Balajti a 80. illetve Czvitkovics a 48., Czvitkovics az 52., Dombi a 70. percben

A debreceniek annak tudatában léptek pályára, hogy ha megszerzik a három pontot, már biztos, hogy övék a bajnoki aranyérem. Ennek megfelelően igyekeztek már a középpályán labdát szerezni, s irányítani a játékot, ám a bátran futballozó diósgyőriek is elszántan játszottak, így nagy csatát láthattak a nézők, - de gólt az első félidőben nem. A második negyvenöt percben aztán már sokkal hatékonyabban futballozott a Debrecen, s a 48. percben meg is szerezte a vezetést: Kiss Zoltán átadása után Czvitkovics Péter 25 méterről bombázott a kapu jobb alsó sarkába (0-1). Az 52. percben Czvitkovics megszerezte saját és csapata második gólját is, Galvao Leal Vinicius adott középre jobbról, a középpályás pedig nyolc méterről, kapásból helyezett a hálóba (0-2). A Diósgyőr azonban nem adta fel, s a 62. percben Djordje Kamber indítását értékesítve Kazou Homma 14 méterről bombázott a kapu jobb oldalába (1-2). Bátran és veszélyesen játszott a Diósgyőr, de az újabb gólt a kontrákra építő hajdúságiak szerezték: a 70. percben Rudolf Gergely passzolt Dombi Tiborhoz, aki egy csel után hét méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-3). Ezzel azonban még nem volt vége, mert a 80. percben az első NB I-es meccsét játszó Balajti Ádám emelt közelről a léc alá (2-3). Győzelmével a Debrecen megszerezte történetének negyedik élvonalbeli bajnoki aranyérmét.

MOL Magyar Kupa: A Paksi FC lesz a döntő egyik résztvevője