Merkantil Bank Liga: Kiütéssel nyert a Soroksár

2017. március. 05., 19:10   |

A másodosztály 23. fordulójának mindkét rangadója hazai győzelemmel ért véget.

Az éllovas Soroksár a feljutásért szintén harcban lévő Békéscsabát fogadta, és rendkívül magabiztosan győzte le. A fővárosiak öt góljára a vendégek nem tudtak válaszolni, így a forduló legnagyobb különbségű győzelmét a listavezető aratta. Érdekesség: a tíz mérkőzésből ez volt az egyetlen, amelynek az első félidejében gól született, a többi találkozó kivétel nélkül 0-0 volt a szünetben.

A Puskás Akadémia is rangadót nyert, de sokkal szorosabb meccsen: 1-0-ra verte a négy bajnoki óta pontot sem szerző, így az élmezőnytől egyre leszakadó Kisvárdát.

Mások is vereséget szenvedtek a tabella első harmadából: a Nyíregyháza egy büntetőből szerzett találattal győzte le az utóbbi fordulókban remekül szereplő Mosonmagyaróvárt, a Vác pedig 1-0-ra alulmaradt a Szeged 2011 otthonában.

A forduló esti mérkőzésén a Balmazújváros 2-0-ra legyőzte a Cigándot, és továbbra is a harmadik helyet foglalja el, de mivel egy meccsel kevesebbet játszott az előtte állóknál, vesztett pontok tekintetében jobban áll a Soroksárnál és a Puskás Akadémiánál is.

Merkantil Bank Liga, 23. forduló:

Soroksár – Békéscsaba 5-0 (2-0)
Gólszerző: Gyepes 3. (11-esből), Gengeliczki 26., Sillye 54. - 11-esből, Huszák 62., Csilus T. 69.

Nyíregyháza – Mosonmagyaróvár 1-0 (0-0)
Gólszerző: Rudolf 49. (11-esből)

Szeged 2011 – Vác 1-0 (0-0)
Gólszerző: Zádori 77.

Budaörs – SZEOL 4-1 (0-0)
Gólszerző: Stieber A. 58., 66., 92., az első kettőt 11-esből, Petró 73., ill. Kéri 71.

Cegléd – Csákvár 1-0 (0-0)
Gólszerző: Nánási 62.

Dorog – ZTE 0-0

Kozármisleny – Siófok 1-0 (0-0)
Gólszerző: Varga M. 56.

Szolnok – Sopron 0-0

Puskás Akadémia - Kisvárda 1-0 (0-0)
Gólszerző: Tischler 62.