Habár traumaként éltük meg a mexikói világbajnokságot, ma már inkább azt emlegetjük, hogy Détári Lajos ekkor szerezte utolsó vb-gólunkat. Bezzeg a hatvanas években! Bene Ferenc például 12 gólt vágott az 1964-es tokiói olimpián. Újabb meccsekkel bővült az MLSZ Archív csatornája.
Alighanem az egyetlen olyan nemzet vagyunk a földkerekségen, amelynek lakói nem a tengerpartra, a szombréróra, a tacosra vagy a csilire asszociálnak Mexikó kapcsán, hanem hat elátkozott gólra. Pedig a tengerentúli ország csak a helyszínt szolgáltatta a magyar válogatott történetének egyik legsúlyosabb vereségéhez, a traumát inkább a szovjet csapat okozta. Mezey György válogatottja 1986. június 2-án Irapuatóban gyakorlatilag négy perc alatt elhullott a mexikói világbajnokságon, hiszen Valerij Lobanovszij csapata olyan csapást mért rá, amitől a maradék két meccsen is tántorgott. Habár a szovjetektől kapott féltucat gólt követően javított a gárda, legyőzte a Kanadát, de ez a találkozó ma már inkább arról nevezetes, hogy Détári Lajos ekkor rúgta a máig utolsó vb-gólunkat. Zárásként a Michel Platini, Jean Tigana és Alain Giresse fémjelezte franciák hármat rámoltak be Disztl Péternek, így végül kilenc kapott góllal hagytuk el Mexikót. A magyar válogatott eddigi utolsó vb-szereplése felkerült az MLSZ Archív csatornájába a teljes mérkőzések közé.
Amíg Mexikóról hat gól, addig Tokióról a hat órai kelés ugrik be. Az 1964-es olimpián ugyanis itteni idő szerint hajnal 6:30-kor kezdték a labdarúgó torna döntőjét, a Magyarország-Csehszlovákia meccset. A finálét október 23-án játszották, addigra Dr. Lakat Károly együttese legyőzte Marokkót, Jugoszláviát, Romániát és az Egyesült Arab Köztársaságot. Ezeken összesen 20 gólt szerzett, Bene Ferenc 11-et vállalt belőlük. Az újpesti klasszis a döntőben is vállalt egyet, végül 12 találattal elhódította a gólkirályi címet, a labdarúgócsapat pedig a magyar küldöttség tizedik aranyérmét szerezte. A tokiói játékok öt magyar mérkőzése közül három látható az MLSZ Archív csatornájában.
Bajnoki mérkőzésekkel is bővültünk. Az 1985/86-os idény a mexikói világbajnokság miatt már április végén befejeződött. A Honvéd végzett az első helyen, megvédte címét, hat ponttal előzte meg a Pécset, a Rába ETO harmadik lett – akkoriban még két pont járt a győzelemért. Détári Lajos 27 találattal gólkirályként ünnepelhetett, míg a Csepelnek és a Volánnak nem volt oka vigadni, hiszen búcsúztak az élvonaltól.