MK: A Dunaharaszti az utolsó percig tartotta magát a Fradi ellen

2017. szeptember. 19., 17:29   |

A címvédő Ferencváros 92. percben szerzett góllal nyert az NB III-ban szereplő Dunaharaszti MTK otthonában, és jutott tovább a labdarúgó Magyar Kupa első fordulójából.

A végig mezőnyfölényben játszó vendégek kevés gólhelyzetet alakítottak ki a találkozón, a Dunaharaszti végig jól tartotta magát, sőt az első félidő egyetlen ziccere a hazaiak előtt adódott. A 39. percben Holczer Ádám szeretett volna indítani, de elpasszolta a labdát, Szenes Bence lecsapott rá, és 16 méterről csak centikkel lőtt a bal kapufa mellé.

A második félidőben már nagyobb nyomást helyezett a hazaiak kapujára a Fradi, és Botka fejesével meg is szerezték a vezetést (0–1). A hazaiak azonban nem adták fel, az utolsó pillanatokban mentek előre az egyenlítésért, és sikerrel is jártak: egy szöglet után Vitányi Gergő fejelte le a labdát, amit Mészáros Dániel ollózó mozdulattal, nyolc méterről a Fradi kapujába lőtt (1–1) – a találatot az M4 Sport oldalán tekinthetik meg

Amikor már úgy tűnt, hogy a vendégek hosszabbításra kényszerülnek, jött Leandro, és Bognár második gólpassza után fejjel eldöntötte a meccset (1–2).

A Magyar Kupa másik mai találkozóján már nem voltak ekkora izgalmak: a DVTK már a 10. percben két góllal vezetett a harmadosztályú Veszprém otthonában, és végül simán, 3–0-ra megnyerte a meccset.

Az első fordulóban a továbbjutás egy mérkőzésen dől el.