MMK: Kiesett a Fehérvár, nyolcat lőtt a Fradi

2023. szeptember. 16., 19:05   |

A harmadik fordulóban a két legfelsőbb osztály csapatai is csatlakoztak a MOL Magyar Kupa mezőnyéhez. A Fehérvár és a Mezőkövesd búcsúzott is a sorozattól. Horváth Krisztofer az előző hétvégén bemutatkozott a válogatottban, most pedig továbbjutást érő gólt szerzett a Kecskemétben.

Immár az OTP Bank Liga és a Merkantil Bank Liga csapatai is bekapcsolódtak a MOL Magyar Kupa küzdelmeibe. Sőt, már az első élvonalbeli búcsúzója is megvan a szezonnak. Az NB III-as ESMTK 1–0-s végeredménnyel ejtette ki a Fehérvár csapatát. Szintén nagy meglepetésre a másodosztályú Ajka 1–0-ra legyőzte és ezzel kiejtette a Mezőkövesdet.

A másik együttes, amely papíron erősebb ellenfelet ejtett ki a sorozatból a megyei osztályú Mezőörs volt, amely az NB III-as Nagykanizsát győzte le 1–0-ra, amivel nagy lépést tett az Amatőr Kupa-döntő felé. Ezért a trófeáért majd a két legtovább menetelő amatőr együttes mérkőzhet meg.

A Budafok (NB II) a második félidőben emberhátrányban játszva győzte le 1–0-ra a Putnokot (NB III).

A DVSC egy hajrágóllal tudott továbbjutni a harmadosztályú Eger ellen (2–1). A Kecskemétnek szintén az utolsó 10 percben sikerült kivívni a továbbjutást a legjobb 32 közé a másodosztályú Soroksár vendégeként: a 83. percben a válogatottban vasárnap bemutatkozó Horváth Krisztofer zárta le a párharcot (2–1).

Jól sikerült Dejan Sztankovics első magyarországi találkozója, a Fradi 8–0-ra verte meg megyei I. osztályú ellenfelét, a Nagyecsedet.

A Szeged is sok gólig jutott, hetet lőtt Baján, ahogy a Paks is a BKV Előre ellen.

Az Újpest nehéz ellenfelet kapott a másodosztályú, korábbi kupagyőztes Pécs személyében. A fővárosiak azonban magabiztos győzelemmel jutottak a következő körbe (3–1).