MOL Magyar Kupa: az Újpest és a DVTK után a Puskás Akadémia is továbbjutott

2020. október. 07., 16:35   |

Nem született meglepetés a MOL Magyar Kupa szerdai mérkőzésein, a magasabb osztályú csapatok továbbjutottak, így az Újpest és a DVTK is. Szombaton pedig a Puskás Akadémia is győzelmet aratott.

Az NB III-ban 10 forduló után még veretlen Iváncsa szűk félórán keresztül tudta tartani az Újpest ellen a döntetlent, a lila-fehérek a 29. percben szereztek vezetést, majd a fordulás után érvényesítették nagyobb tudásokat, és végül 4-0-ra nyertek.

A DVTK már a 6. percben vezetést szerzett a Balassagyarmat otthonában, de Grozav gólját sokáig nem követte újabb találat, végül Hegedűs János állította be a 0-2-es végeredményt a 71. percben.

A másodosztályú együttesek jobban termelték a gólokat, a Szolnok 10, a Nyíregyháza 7, a Szeged 5 gólt lőtt ellenfelének.

A megyei I. osztályú Toponár SE fogadta a 6. forduló utolsó mérkőzésén a Puskás Akadémiát, amely a 2. percben vezetéshez is jutott. A szünetre 6–0-s előnnyt szerzett a felcsúti együttes, de a második félidőben csak egyszer talált be az NB I-es csapat, a végeredmény 7–0 lett.

MOL Magyar Kupa, szerdai eredmények:

Iváncsa KSE (NB III)–Újpest FC (NB I) 0–4 (Perosevic 29.,Beridze 50., 53., Szakály P. 67.)

Balassagyarmati VSE (NB III)–Diósgyőri VTK (NB I) 0–2 (Grozav 6., Hegedűs J. 71.)

Tiszafüredi VSE (NB III)–Putnok FC (NB III) 3–2

Lőrinci VSC (Megye I.)–Nyíregyháza Spartacus (NB II) 0–7 (Ötvös 28., 45. – az elsőt 11-esből, Kártik 66., 69., Hornyák 68., 90+2., Kovács N. 86.)

VLS Veszprém (NB III)–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 0–5 (Takács T. 7., Sárossy 43. – öngól), Dobos 47., Grumics 66., 86.)

Szeghalmi FC (megye I.)–Szolnoki MÁV FC (NB II) 0–10 (Kurdics 14., 67., Rokszin 26., 45., 62., Tóth B. 56., Horgosi 69., Rimóczi 76., Wéber 81. – öngól, Berdó 89.)