MOL Magyar Kupa: Tizenegyesekkel jutott a negyeddöntőbe a Ferencváros és a Vasas is

2024. február. 28., 21:54   |

Fotó: Fotó: MTI

A Ferencváros 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel nyert a DVSC otthonában a MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. A Vasas, az MTK, a Kisvárda és a Kecskemét is bejutott a negyeddöntőbe.

A szerdai játéknap első meccsét Mezőörsön rendezték, ahol a negyedosztályú hazaiak a Merkantil Bank Liga harmadik helyezettjét, a Vasast fogadták. Az angyalföldiek alaposan megszenvedtek a továbbjutásért, a rendes játékidő és a hosszabbítás végén is 1-1 volt az állás, a Gera Zoltán vezette piros-kékek végül tizenegyesekkel 5-4-re nyertek, és bejutottak a negyeddöntőbe.

Az MTK Budapest jóval könnyebben jutott túl a Kozármislenyen, Jurina duplájával és Antonov góljával 3-0-ra diadalmaskodott. A Kecskemét 0-0-s félidő után 2-0-ra nyert Veszprémben, a vendéggólokat Zsótér Donát és Katona Levente szerezték.

Veszprémben nyert a KTE (fotó: Pesthy Márton)

A Kisvárda Makowski duplájával és Ilievski találatával nyert 3-0-ra a Tiszakécske otthonában.

A játéknap rangadóján a DVSC és a Ferencváros hatalmas csatát vívott egymással. A zöld-fehérek szereztek vezetést az első félidő végén tizenegyesből, majd a fordulás után rögtön emberhátrányba kerültek, amit a DVSC a 80. percben kihasznált, Bárány Donát egyenlített egy elhibázott büntetőt követő kipattanót a hálóba juttatva. A 90 perc és a kétszer 15 perces hosszabbítás végéig nem született újabb gól, a tizenegyespárbajt pedig a Fradi nyerte, miután nem hibázott a büntetőpontról, a másik oldalon viszont Kocsis Dominik lövését védte Varga Ádám.