MTK-siker a Bozsik-stadionban

2008. április. 27., 20:44   |

A Soproni Liga 25. fordulóját a Budapest Honvéd - MTK Budapest mérkőzés zárta. A listavezető kék-fehérek 2-0-ra győztek, de a a bajnoki finis így is nagy izgalmakat tartogat. Öt fordulóval a pontvadászat befejezése előtt az MTK előnye mindössze három pont a második helyezett Debrecen és a harmadik helyen álló Újpest előtt.

A Soproni Liga 25. fordulójának vasárnapi eredménye:

Budapest Honvéd - MTK Budapest 0-2 (0-1)
Vezette: Bede Ferenc (Kispál Róbert, Vígh Tibor)
Gólszerző: Pátkai a 44., Szabó Á. a 93. percben

Bár az első játékrészben mindkét csapat tagjai előtt több lehetőség adódott, a meccs első góljára a félidő utolsóelőtti percéig kellett várni. Akkor Kanta József nagyszerű labdát tálalt Pátkai Máté elé, aki Tóth Iván mellett 11 méterről a bal alsó sarokba gurított (0-1). A második negyvenöt percben mindkét együttes nyílt játékot produkált, a csapatok bátran rohamoztak. A finisben a Honvéd teljesen kitámadott az egyenlítő gól megszerzése érdekében, de helyzeteit nem tudta gólta váltani, a kék-fehérek pedig kihasználták ellenfelük fellazulását: a 93. percben Kanta József ugratta ki Szabó Ádámot, aki 15 méterről , a jobbösszekötő helyéről higgadtan nyesett a kapu jobb alsó sarkába (0-2). Az MTK tehát ismét elszakadt kissé üldözőitől, s fontos lépést tett a bajnoki cím megszerzése felé.

(Fotó: nb1.hu)