MTK-sikerrel kezdődött a 7. a forduló

2010. szeptember. 16., 21:19   |

Az NB I 7. fordulójának csütörtöki nyitómeccsén az MTK Budapest magabiztosan, 4-0-ra győzte le a Vasas együttesét. A hazaiak a szünetben már három góllal vezettek, Tischler Patrik duplája mellett Gál András és Pál András is betalált az angyalföldiek kapujába.

MTK Budapest - Vasas 4-0 (3-0)
Vezette: Takács János (L. Tóth Lajos, Berettyán Péter)
Gólszerző: Tischler a 18., Gál a 28., Tischler (11-esből) a 36., Pál a 86. percben

A 18. percben vezetést szerzett az MTK, Vadnai Dániel bal oldalról érkező beívelése után Tischler Patrik érkezett a hosszú oldalon, majd a kapujából kitörő Végh Zoltán fölött a hálóba bólintott (1-0). A 28. percben Gál András duplázta meg a hazai előnyt, egy távoli lövés akadt be a jobb felsőbe (2-0). Az MTK továbbra is veszélyesen rohamozott, míg a Vasas képtelen volt tartani a lépést a hazaiakkal, így még az első félidőben eldőlt a három pont sorsa. A 36. percben Dusan Mileusnic buktatta a tizenhatoson belül Szabó Ádámot, a megítélt büntetőt Tischler váltotta gólra (3-0). A második félidőben esett a színvonal, de egy gól így is született: a 86. percben Pál András vállalkozott lövésre a tizenhatos előteréből, a labda a bal felső sarokban kötött ki (4-0). Az MTK könnyedén nyerve szerezte meg a három bajnoki pontot.

MOL Magyar Kupa: A Paksi FC lesz a döntő egyik résztvevője