NB I-es csapat lett a Kaposvár

2019. május. 12., 20:06   |

A Merkantil Bank Liga 37. fordulójában a Dorogot győzte le a Rákóczi, a csapat ezzel feljutott az első osztályba. A kieső csapatok kiléte is eldőlt: a Vasas ellen 2–1-re alulmaradó Cegléd, és a Csákvártól 2–0-s vereséget szenvedő Mosonmagyaróvár is az NB III-ban folytatja.

Dorogi győzelmével bebiztosította második helyét és ezzel a feljutást is a Kaposvári Rákóczi. A találkozó 2. percében Nagy Richárd büntetőből szerezte meg a vezetést a Kaposvár számára, amire Paudits Patrik (19.) szintén tizenegyesből válaszolt. A vendégek részéről aztán Vachtler Csaba (21.) és Nagy Krisztán (39.) is eredményes volt. A 65. percben aztán Tomás Lénárt 2–3-ra kozmetikázta az eredményt, de a meccs utolsó negyedórájában Ádám Martin (74.) és Rajczi Péter (92.) is betalált, így lett a vége 5–2.

Így aztán hiába győzött a Vasas (a Cegléd ellen idegenben 2–1-re) és a Gyirmót is (a Békéscsaba ellen, hazai pályán 3–1-re), a somogyi csapat két szezon alatt két osztályt lépett felfelé.

A vereséggel ráadásul a Cegléd kiesett az NB II-ből, ahogy a Mosonmagyaróvár is, amelyet saját pályáján győzött le a Csákvár 2–0-ra.

A Vác a Tiszakécskét fogadta a vasárnapi játéknapon, amikor is zsinórban negyedik vereségét szenvedte el a csapat: a vendégek Puskás Zoltán (15.) góljával nyertek 1–0-ra.

A Soroksár a kupából való kiesést követően újra összeszedte magát a bajnokságban, a 37. fordulóban hazai környezetben a Nyíregyházát múlta felül 4–0-ra.

Szintén négy gól esett a Kazincbarcika–ETO és a Budaörs–Siófok mérkőzéseken, annyi különbséggel, hogy minkét találkozó 3–1-es vendégsikerrel ért véget.

A már bajnok ZTE a Monort fogadta az utolsó előtti fordulóban és fordulatos mérkőzésen 3–2-re győzni tudott az NB I-re készülő csapat.