NB II: Otthon tartotta a három pontot az ETO és a DEAC is, idegenben nyert a DVSC

2020. november. 04., 17:12   |

A Gyirmót Dorogon tudott győzni a Merkantil Bank Liga 15. fordulójában. A DVSC Kazincbarcikáról hozta el a három pontot, a Pécs és a Vasas gól nélküli döntelent játszott egymással.

Hudák Dávid 70. percben lőtt gólja volt a Dorog–Gyirmót mérkőzés egyetlen találata, így a vendégeké lett a három pont az NB II szerdai játéknapján.

A 15. fordulóban a DEAC szintén 1–0-ra nyert, Spitzmüller István (31.) találata ért győzelmet a Szentlőrinc ellen. Az ETO pedig a Siófokot látta vendégül és nyert 2–1-re; az elős gólszerző Priskon Tamás (9.) volt, majd egy öngól (Izing Martin, 20.) is segíette a hazaiakat, míg a vendégek szépítő találatát Horváth Péter jegyezte a 89. percben.

Gól nélküli döntetlennel ért véget a PMFC–Vasas találkozó. A Csákvár–Haladás és a Kaposvár-Ajka mérkőzéseken pedig egyartánt 3–1-es végeredmény született. A Csákvár már háróm góllal vezetett (Posztobányi Patrik a 14., Madarász Márk az 52. és Major Gergő a 68. percben volt eredményes), amikor a Szombathely a hajrában szépíteni tudott Németh Márió (93.) révén. A másik párharc valamivel szorosabb volt: előbb a Kaposvár szerzett vezetést Erdei Carlo Alex (37.) góljával, majd az Ajka egyenlített Irimiás Gergő (66.) révén, aztán Szarka Ákos (76.) büntetőből szerezte vissza a Rákóczi előnyét, végül pedig Nemanja Andric (91.) is betalált.

A Budaörs Horváth Péter (38.) öngóljával és Csiki Norbert (57.) találatával győzte le a Békéscsabát. A DVSC pedig Bódi Ádám (7.), Bárány Donát (73.) és Kenderesi Dávid (91.) góljaival hozta el a három pontot Kazincbarcikáról

Hiába szerzett vezetést a Szolnok Kovács Olivér révén a 18. percben, a házigazda Nyíregyháza kiegyenlített Hornyák Marcell találatával a 46. percben, a végeredmény 1–1 lett.

A Soroksár és a Szeged-Csanád Grosics Akadémia mérkőzése elmaradt.